• ETKİLİ İLETİŞİM İLE KAZANAN SİZ OLUN

  ETKİLİ İLETİŞİM İLE KAZANAN SİZ OLUN

  İş Hayatında Etkili İletişim

  Etkili iletişim ile birlikte kişiler duygu ve düşüncelerin etrafındaki kişileri aktarma şansı elde etmektedir. Sosyal varlık olarak karşımıza çıkan insanlar iletişim kurmak kaçınılmaz bir durumdur.  İnsanlar iletişim kurulurken konuşmak ve beraberinde jest ve mimikleri kullanmaktadır. Ancak kendinizi başarılı bir şekilde ifade edebilmek için başarılı bir iletişim yeteneğine sahip olmak gerekecektir. Doğru bir iletişim sağlamak sanılanın aksine zor değildir doğru etkili iletişim sayesinde kişilerin aynı zamanda hayat kalitesi üzerine de artış meydana gelecektir. Etkili iletişim gündelik hayatımızda olduğu gibi iş hayatımız üzerinde de sıklıkla karşımıza çıkan bir unsur haline gelir. Özellikle ticari faaliyetlerde ve iş kurumları üzerinde iletişim vazgeçilmez bir husus haline gelmektedir.

   

  İş Hayatında Başarılı İletişim Nasıl Kurulur?

   

    İş hayatında etkili iletişim ile birlikte pek çok fayda meydana gelmektedir. Bu doğrultuda iş hayatında ilerlemek ve iyileştirme odaklı çalışmak mümkündür. Bu alan içerisinde hizmet vermekte olan kurumumuz aracılığı ile iş hayatı ve etkili iletişim konusunda çeşitli eğitimler almanız mümkündür. Aynı zamanda etkili iletişim stratejileri ve beden dili eğitimi gibi yöntemler ile birlikte özel bir eğitim alarak bulunduğunuz alanda daha başarılı hal elde edebilirsiniz. Eğitim kurumumuz içerisinde sizler için ders notları ve ders sınavları gibi kategoriler bulunmakta olup eğitimi kısa bir süre içerisinde tamamlama şansı sunulmaktadır. Mevcut eğitim sonucunda ise çeşitli sertifika sınavları gerçekleşir. Sunulan eğitimler ile birlikte sertifika avantajından yararlanmak artık çok kolay. Gerçekleşen eğitim sürecinin yanı sıra bazı hususlarda meydana gelmelidir. Bunlar ise;

  ·         İletişim konusunda yakından ilgilenmek, özellikle iş yerlerinde tercih edilen etkili iletişim seçeneğini yeterli bir şekilde meydana gelmesi oldukça önemlidir. İkili ilişkilerde öncelikle karşı taraf dinlenmelidir. Tam olarak dinlememenin sonucunda sorun meydana gelebilir. Bunun yanı sıra bu sürecin iki yönlü olarak anlaşılması ve dinlenmesi oldukça önemlidir. Böylece herhangi bir sorun ya da iletişim problemi meydana gelmeyecektir. Mevcut konuşmalar esnasında kişiler konuşma sırasında beklemeli ve bu doğrultuda mantıklı bir iletişim imkanı sağlanmalıdır.

   

  ·         Konu İlişkisi önemlidir, mevcut iletişim ortamı içerisinde aynı konudan bahsedilmesi önemlidir. Birbirinden farklı konular üzerinde bahsetmek konunun daha da karışmasına neden olacaktır. Birbiriyle ilgili konular tercih edildiği takdirde etkili iletişim daha başarılı bir şekilde meydana gelir ve herhangi bir dikkat dağınıklığına neden olmaz.

   

  ·         Etkili iletişim için isim ile hitap edilmeli, etkili iletişim esnasında karşınızdaki kişiye isim ile hitap etmek aslında oldukça önemlidir. Basit bir konu gibi görünse de etkili iletişimi daha kaliteli bir seviyeye geçirmeye başarmaktadır. Aynı zamanda iletişim esnasında isim ile hitap etmek karşınızdaki kişiye onayladığınız anlamına da gelecektir. Özellikle kalabalık ortam veya iş çalışmaları üzerinde bu durum daha da önemli bir hal almaktadır.

   

  Etkili İletişim İçerisinde Saygı


    Sizlere sunmakta olduğumuz etkili iletişim eğitimi ile birlikte gerekli temel unsurlar sizleri aktarılmakta ve başarılı bir seviyeye getirilmektedir. Ancak bunları uygulayabilmek için gerekli faktörleri ve saygı sevgi çerçevesinde korumak oldukça önemli olacaktır. Öncelikle etkili iletişim birisinde mevcut konular ortamı karıştırılmamalıdır. Yani bu esnada konuşacağınız konuların birbiriyle ilişkili olması sizler için avantaj sergilenecektir. İletişim esnasında iletişim konusu ve detaylara dikkat edildiği kadar karşınızdaki kişiyle mevcut saygı seviyesine dikkat edilmesi gerekir. Bu alanda karşınızdaki kişinin düşüncesine asla aykırı davranmamalı ve saygısızlık yapmamalısınız. Çünkü etkili iletişim esnasında saygı gibi olumsuz durumlar yaşanması mevcut iletişimin toparlanması konusunda büyük bir zorlama yaratacaktır. Konulara dair çeşitli fikirler yürütmek elbette normaldir. Hatta pek çok bakış açısı birbirine benzer olacaktır. Ancak karşınızdakini önemsemenin de oldukça önemli olduğunu unutmamalısınız karşınızdaki kişiye ait olan fikri kabul etmek zorunda değilsiniz. Fakat saygı göstermek zorundasınız. İletişim esnasında pasif kişi olmamalısınız. Etkili iletişim için aktif olarak sahip olduğunuz düşünceleri aktarmak mühim bir konu haline gelmektedir. Pasif olmanız beraberinde olumsuz ilişkilere yol açacaktır. İletişimin kaliteli olması için aktif bir iletişim mutlaka gerçekleşmelidir. Sizler için özel olarak sunulan etkili iletişim kurslarımız ile birlikte bu ve daha fazla faktör öğretilmekte iletişiminiz yine birlikte başarınızın orantılı olarak artması sağlanmaktadır.