• Genel Almanca

  Genel Almanca Eğitim Resim

  Milli Eğitim Bakanlığı
  Onaylı Sertifikalar

  Uluslararası Geçerli
  Sertifikalar

  7/24 Online Eğitim
  Erişim İmkanı

  Web, Tablet ve Cepten
  Multimedya Erişimi

  Genel Almanca

  Dünya üzerinde İngilizceden sonra en çok konuşulan diller arasında ilk sıralarda yerini koruyan Almanca; sanayinin, ticaretin ve daha pek çok şeyin dilidir. Kariyerinizi global ölçülerde yükseltmek şimdi sizin elinizde. Haftalık 6 saat canlı olarak verilen Almanca Yabancı Dil Programı aynı zamanda Akademik kulüplerimizde sosyal aktivitelerle (Konuşma-Yazma-Münazara) ile desteklenmektedir. 7/24 Ulaşabileceğiniz ''Online Eğitim Koçu Desteği'' ile Almancayı sosyal hayatınızın merkezine yerleştiriyoruz.

  Kredi Kartına Taksit İmkânı Havale / EFT seçeneği ile taksitlendirme

  • Eğitim Süreci : 120 Saat
  • Kitap Desteği : Var

  Eğitim Süreci

  • - Almanca Dil Bilgisi
  • - Almanca Grammar
  • - Almanca Okuma
  • - Almanca Yazma
  • - Almanca Ses Bilgisi
  • - Almanca Dil Bilimi
  • - Almanca Çeviri
  • - Almanca Münazara

  Gereksinimler

  • Almanca Yabancı Dil Öğrenmek İsteyen Her Birey Katılabilir.

  Almanca Neden Önemli?

    Alman dili dünyada 100 milyonun üstünde insanın ana dilidir. Avrupa birliğinde en çok konuşulan lisan ''Almanca''dır. Günümüz dünyasında ortaya çıkan pek çok yeniliğin dili Almancadır.

   1- Alman Şirketleri Küresel Piyasalarda Lider konumdadır ;  Alanında uluslararası pazar lideri olan bir iş için mi çalışmak istiyorsunuz? Özgeçmişinizde Almanca bilgisine sahip olmak, global büyüklükteki şirketlerin kapısından girmenize yardımcı olabilir. Almanya, çok sayıda ekonomik küresel oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Siemens, Volkswagen, Adidas ve Lufthansa dünyaca ünlü markalar ve şirketlerdir. Ülke aynı zamanda dünyanın en büyük bilgi teknolojileri fuarı CeBIT'in yanı sıra IFA tüketici elektroniği fuarı da dahil olmak üzere en büyük uluslararası fuarlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu arada Alman başkenti Berlin, yenilikçi girişimler için bir merkez haline geliyor. Bazıları bunu “Avrupa Silikon Vadisi” olarak adlandıracak kadar da büyük iddialarda bulunur. Sonuç olarak Almanca bilmek, kariyer fırsatlarınızı büyük ölçüde arttırma potansiyeline sahiptir.

  2- Alman kültürü dünya mirasının önemli bir parçasıdır ; 

    Almanlar aynı zamanda insanlık tarihinin en önemli; edebi, müzikal, sanatsal ve felsefi zihinlerinden bazılarına ev sahipliği yapmıştır. Almanca; Goethe, Kafka, Brecht ve Mann'ın ünlü yazılı eserlerinin dilidir. Bestecilerin Mozart, Bach, Schubert, Beethoven ve Wagner'in ana diliydi. Devrimci felsefe, kalemler Kant, Hegel, Nietzsche ve Heidegger tarafından ilk kez kaldırıldığında Almanca sayfalara dökülür. Almanca öğrenmek, bu sanatçıların başyapıtlarını orijinal formlarında takdir etme fırsatı verir. Doğrudan ve filtresiz bir şekilde dünyanın kültürel mirasının bazı bölümlerinden yararlanmanızı sağlar. Tamamen kafiye biçiminde yazılmış olan Goethe'nin tek başına “Faust”unu okumak, bu çabaya değer. En sevdiğiniz eserlerden bazılarını Almanca olarak alıp orijinal metnin gerçek anlamını kendinizin keşfetmesi iyi olmaz mıydı? 

  3-  Almanca dünya standartlarında bir yüksek öğretime giriş kapısıdır ; Almanların bilim camiasında bu kadar yüksek bir konuma sahip olmasının nedenlerinden biri, Almanya'nın üniversitelerinin mükemmel bir uluslararası üne sahip olmasıdır. 2017-2018-2019-2020 yıllarında, ülke yurt dışından gelen öğrenciler için en popüler dördüncü ülkeydi ve çeyrek milyondan fazla yabancı Almanca eğitimi veren Alman okullarına kayıt oldu.