• Temel İşaret Dili Eğitimi

  Temel İşaret Dili Eğitimi Eğitim Resim

  Milli Eğitim Bakanlığı
  Onaylı Sertifikalar

  Uluslararası Geçerli
  Sertifikalar

  7/24 Online Eğitim
  Erişim İmkanı

  Web, Tablet ve Cepten
  Multimedya Erişimi

  Temel İşaret Dili Eğitimi

  İşaret dili eğitimi, işitme engelli bireylerle iletişim kurarak, onların iş ve sosyal hayata olan katılımlarını artırmak isteyen, aynı zamanda kamu ve özel sektörde artan istihdam fırsatlarını değerlendirerek kariyerini yükseltmeyi hedefleyen herkes katılabilir.

  Kredi Kartına Taksit İmkânı Havale / EFT seçeneği ile taksitlendirme

  • Eğitim Süreci : 127 Saat
  • Kitap Desteği : Yok

  Eğitim Süreci

  • İşaret dili tarihçesi
  • Alfabe
  • Sözcükler ve eylemler
  • Türk işaret dil bilgisi kuralları

  Gereksinimler

  • Herkes Katılabilir

  İşaret Dili Neden Önemli


  Dünya üzerinde milyonlarca işitme ve konuşma engelli bireyler bulunmaktadır. İşaret dili, bu bireylerle temel düzeyde iletişim kurma olanağını sağlar.
  Türk işaret dili, engelli türk vatandaşlarının ulusal dilidir. Kendine özgü grammeri ve belirli hareketler, el işaretleri ve çeşitli yüz ifadelerinden oluşan görsel bir dildir.


  Ülkemizde işaret dili son zamanlar’da haberleşme ve iletişim kaynaklarının gelişmesiyle daha çok önemi artmış yeni istihdam alanları ve yeni sosyal kanallar açılmıştır. Birleşmiş Milletler İnsani Gelişim Endeksine göre ülkemizde 3 milyona yakın dereceleri farklı olmakla birlikte işitme ve konuşma engelli vatandaşımız bulunmaktadır.  Bu engelli vatandaşlarımızın ; ekonomiye, sosyal hayata, eğitime ve sağlık hizmetlerine kazandırmak üzere kamu politikaları izlenmektedir. Kamu personel alımlarında işaret dili bilen aday her zaman bir adım önde bulunmaktadır.


  Neden İşaret Dili Eğitimi Almalıyım

  Venda Eğitim her zaman toplumsal sorumluluğu ve sosyal farkındalığı ilke edinmiş bir kurumdur. Kursiyerlerimizin kariyerlerine altın bir sayfa ekleyecek olan işaret dili eğitimi, aynı zamanda kursiyerlerimizin sosyal donanımını artırarak iş hayatında öncelik kazanmasını ve işitme ve engelli bireylerle olan iletişim faaliyetlerini artırarak toplumsal kazanımlar sağlamasını sağlayacaktır.