• Tıbbi Sekreterlik

  Tıbbi Sekreterlik Eğitim Resim

  Milli Eğitim Bakanlığı
  Onaylı Sertifikalar

  Uluslararası Geçerli
  Sertifikalar

  7/24 Online Eğitim
  Erişim İmkanı

  Web, Tablet ve Cepten
  Multimedya Erişimi

  Tıbbi Sekreterlik

  TIBBİ SEKRETERLİK VE HASTA KABUL İŞLEMLERİ ONLINE EĞİTİM ve SERTİFİKA PROGRAMI

  Kredi Kartına Taksit İmkânı Havale / EFT seçeneği ile taksitlendirme

  • Eğitim Süreci : 120 Saat
  • Kitap Desteği : Var

  Eğitim Süreci

  • Halkla İlişkiler ve İletişim Sağlık Kurumları Yönetimi
  • Afet, Kriz ve Risk Yönetimi ICD Hastalıkların Kodlanması,
  • Tıbbi Dokümantasyon,
  • Dosyalama ve Arşivleme
  • Temel Bilgi Teknolojileri ve Sağlık Kurumlarında Bilgi Sistemleri (HBYS)

  Gereksinimler

  • İlkokul Mezuniyeti

  EĞİTİMİN TANIMI

  Hasta Kabul Sertifika Programı tıbbi sekreter olarak çalışmak isteyen, iş alanını değiştirmek isteyen, yeteneklerini geliştirmek ve daha etkili çalışmak isteyen sekreter adayları için tasarlanmıştır. Sekreterlik mesleği bir taraftan sekreterlik mesleği ile ilgili uzmanlık bilgilerini - alan bilgisi diğer taraftan da sekreterlik bilgisi ile ilgili diğer bilim dallarına ilişkin bilgileri içeren bir meslektir. Sekreterlik mesleği aynı zamanda gelişen teknolojiyi ve piyasa koşullarını sürekli öğrenme ve uygulamayı gerektiren bir meslektir.

  Hasta Kabul Sertifika Programından edildikleri sağlık kuruluşlarını, özelliklerini ve amaçlarını yakından bilmek durumundadırlar. Sağlık hizmeti sunan kurumlar başta yataklı tedavi kurumları olan hastaneler (Genel, özel dal, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri vb.), Hemşirelik Bakım, Geriatri merkezleri ve Evde Bakım Merkezleri yanında ayakta sağlık hizmeti sunucuları (doktor muayenehaneleri, diş hekimi muayenehaneleri, diğer sağlık personeli muayenehaneleri) gibi sağlık kurumlarınca sunulan ayakta bakım merkezleri, tıbbi teşhis amaçlı laboratuvarlardır. Tüm bu sağlık kuruluşlarında tıbbi dokümantasyon işlevi uygulanmaktadır.

  Bununla beraber her bilimsel alanın kendine özgü terminolojisi vardır. Her dilin terminolojisine geçen bu sözcükler o dilin yazım ve fonetik (sesbilim) kurallarına göre uyarlanır. Tıbbi sekreterin söz konusu terminolojiyi bilmesi gerekir.
                                           

  EĞİTİMİN AMACI


  Bu programı tamamlayan katılımcılar güçlü sekreterlik becerilerinin yanı sıra tıp alanının kendine özgü ‘tıbbi terminoloji’ bilgileriyle de donatılacaklardır.

  Tıbbi Sekreterlik ve Dokümantasyon Sertifika Programını tamamlayan sekreterler güçlü sekreterlik becerileri, tıbbi terminoloji ve tıbbi dokümantasyon bilgileriyle kamu veya özel sağlık işletmelerinde birçok fırsat elde edebilirler. 
  Program katılımcıları tıbbi sekreterliğe hazırlar ve bu yönde var olan bilgi ve becerilerini geliştirir.

  Benzer Eğitimler

  Tüm eğitimleri inceleyin